Ethem Kocabaş
Nöroloji Anabilim Dalı Konferansları 

  

    

  

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

"Her çocuk bir bakıma bir dahi ve her dahi bir bakıma bir çocuktur." Arthur Schopenhauer

"Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir."   Immanuel Kant

"İnsana sığabilene kainat, kainata sığamayana insan derim." Muhammed İkbal

"İlim ve sanat, ittifak görmediği ülkeyi terk eder." İbn-i Sina

"Herkesin bakmadığı yönden bak dünyaya." Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

"Kendini bilen kimse bilgedir." Lao Tzu

"İnsan, istediği an özgür olur." Voltaire

"Gerçeğin gücü ile yaşadığım sürece kainatı bile fethedebilirim." Johann Wolfgang von Goethe

"Ben, benden öncekilerin omuzlarına tırmandığım için onlardan biraz daha ilerisini görebildim." Isaac Newton

"Karşıtlar yararlıdır, en iyi uyum farklılıklardan çıkar." Heracleitus

"Evrensel cevher, saf bilinç olan ruhtur. Düşünce basamaklarını kateden insan sonunda kendisine döner." Georg Wilhelm Friedrich Hegel

 

 

 

"Ruh, yok edilmez bir evrenin aynasıdır." Gottfried Leibniz

"İyi kitaplar okumak, geçmiş yüzyılların en iyi insanlarıyla sohbet etmek gibidir." René Descartes

"Herkesin yolu ayrı." Mikailoviç Dostoyevski

"Gördüğümüz kişisel deneyimdir. Gerçek denen kavram, biz deneyimlediğimiz için vardır. Onu, görerek, koklayarak, duyarak ya da hissederek yaratan biziz. Biz yoksak, gerçek de yoktur. Dolayısıyla düşünce gücüyle gerçeği değiştirebiliriz." Fred Alan Wolf 

"Olaylar önemli değildir; onları algılayışımız önemlidir." Epiktetos

"İnsan hayatı bilinç dışının kendini gerçekleştirdiği öykülerden biridir." Carl Gustav Jung

"Özgür insanın ölümden daha az düşündüğü bir şey yoktur." Baruch Spinoza

 

Zihinsel Uyanış Kitabı

 

 

 

ETHEM KOCABAŞ'IN "ZİHİNSEL UYANIŞ" KİTABI RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI.

Zihinsel Uyanış" kitabı başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere dünya çapında zamana iz bırakan pek çok sentezci zihnin, tipoloji açılımında analiz edildiği bir çalışmadır.

Kitap, karakter özelliği, merak alanı ve zeka boyutu açılımında Mustafa Kemal Atatürk'ün analiz edildiği ilk çalışmadır.    

"Zihinsel Uyanış" kitabı, tinsel zeka açılımında inanç değerlerinin beyin, karakter, zeka, merak alanı ve kozmoloji ile sentezlenmesine ilişkin önemli bilgiler de sunmaktadır.

 

 

Kitap hakkında detaylı bilgi edinmek ve %15 indirimle online sipariş vermek için lütfen bu linki tıklayınız.

Kitabın arka kapağından:

   

 "Siz hepiniz uyuduğunuz zaman, ben uyanık kalırım, nöbette imişim gibi bir duygum var. Sizler uyanınca rahat sırası bana geliyor."

Mustafa Kemal Atatürk

 

Uyanış, zihinsel olarak uykuda olan insanın, yaratılıştan kendisine armağan edilen güçlerin idrakiyle gerçekleştirdiği adeta bir yeniden doğuştur. Teknolojide ileri hamlelerin yapıldığı, Mars'a uzay araçlarının gönderildiği bir çağda insanlık neredeyse insani değerler açısından derin bir uykuya dalmaya hazırlanıyor. Gönül nice zamandır kapısının çalınmasını bekler oldu. Gönlün el vermediği akıl tek kanatlı bir kuş misali havalanamazken, uçamadığının kendi bile farkında değil. Artık bireylerin ve ülkelerin uyanma zamanıdır. İşte bu nedenle de okuduğunuz kitabın adı Zihinsel Uyanış'tır. Bu kitap, ilimle, akıl ve inançla kaleme alınmış bir uyanış hamlesidir.

Kitapta yer alan bazı konu başlıkları:

 • "Biz Kimiz?" Türk tarihi.
 • Tüm yönleriyle Mustafa Kemal Atatürk'ün dehası.
 • Uyuyan bir toplumdan uyanan bir topluma geçiş, zihinsel uyanış.
 • Kutsal bilim ve tinsel zeka.
 • Kur'an-ı Kerim'in ilmi ve akli mucizesi.
 • Osman Gazi'den Fatih ve Einstein'a zihinsel öğretiler.
 • Kitapta yer alan konularla ilgili çok sayıda Kur'an-ı Kerim ayeti.
 • Bilimde çığır açmış Türk-İslam alimleri.
 • İnsanın zihinsel varoluş vaadi.
 • 21. yüzyılda insanları ve toplumların zihinsel yönetim stratejileri.
 • Zaman ve mekan ötesi mucize senarist insan beyni.
 • İllüzyon-kunatum mekaniği.
 • 21. yüzyılda zihin odaklı eğitim anlayışı. 

 

ZİHİNSEL UYANIŞ KİTABININ İÇİNDEKİ BÖLÜMLER

 
1.BÖLÜM: SIR-YÜKSEK ZİHİN PERFORMANSI: "Yaratılışın vaadi", "Dahi, Deha ve Yüksek Zihin Performansı Kavramları", "Dahi mi? Deli mi?", "Tüm İnsanlar Yüksek Zihinsel Potansiyele Sahiptir." "İçsel Yolculuk ve Uyanış" "Hükmeden Zihin" "Nesneye Hükmeden Zihin" "Mekâna Hükmeden Zihin" "Zamana Hükmeden Zihin" "Pozitif Enerjili Zihinler" "Niyetin İnsan Üzerindeki Etkisi" "Negatif Enerjili Zihinler"  
 
2.BÖLÜM: SENARİST BEYİN: "Beyin denilen mucize" "Beynimizin Bazı Önemli Bölümleri ve Fonksiyonları" "Farklılığın Sırrı Nöron, Sinaps ve Nöronet" "Alın Lobu" "Derin Limbik Sistem"

 
3.BÖLÜM: İLLÜZYON-KUANTUM MEKANİĞİ: "Kunatum ne diyor?" "Varoluşun Atom ve Enerji Boyutu" "Evrensel Çekin" "Kuantum Olasılıkları"

 
4.BÖLÜM: DEHA: "Zeka ve Çeşitleri" "Tinsel Zeka" "Ruhsal Zeka" "Duygusal Zeka" "Nefs Zekası ve Nefsin Mertebeleri"  
 
5.BÖLÜM: MESAJ: "Dehanın Tipolojik Şifresi" "Değişiklik Odaklı, Yenilikçi Kişilik Profili" "İç Sesli Kişilik Profili" "Akli Hissel Sentez Kişilik Profili" "Hayal Gücü" "Söz" "Tevazu"

 
6.BÖLÜM: KUTSAL IŞIK: "Kutsal Bilim ve Matematik" "Ulusal Kimlik ve Duruşta Tarihin Önemi" "Tarihin Rol Model Etkisi" "Soyağacı Motivasyon Açısından Önemlidir"
 

7.BÖLÜM: OYUN-ZİHİNSEL STRATEJİLER: "Zihinsel Yönetim ve Zihinsel Uyanış" "Zihinsel Dönüşüm Stratejileri" "Anadil Stratejileri" "Kültür Stratejileri" "Tarih Stratejileri" "İnanç Stratejileri" "Zihinsel Yönetimde Ekonomik Süreçler" "Zihinsel Stratejiler Açısından Önemli Bazı Tipolojik Şifreler" "Benzerlik" "Değişiklik" "Dış Ses" "İç Ses" "Özgür Nöronetler Yaratmaya Yönelik Zihinsel Stratejiler"
 
8.BÖLÜM: ZİHİN ODAKLI EĞİTİM: "Temel Eğitim “Ben Kimim?” “Biz Kimiz?”" "Eğitimin Vaadi" "Dünyanın Geleceğini Şekillendiren Eğitim Anlayışı" "Eğitimde Fırsat Eşitliği"
 
9.BÖLÜM: ÖLÜM BİR BOYUT DEĞİŞTİRMEDİR: "Ölümün Zihni ve Ruhani Anlamı" 

 

 

Ethem Kocabaş ile gerçekleştirilen "Uyanan Topluma Geçiş, Zihinsel Uyanış" konulu söyleşiyi okumak için lütfen bu linki tıklayınız. 

Okuyucu görüşleri:

İSMAİL ÖKTEM (Altınkitaplar.com.tr 16-07-2008)  

MÜKEMMEL...HERKESE ÖNERDİM TÜM MAİL KUTUSUNDAKİ ARKADAŞLARA...SİZLEREDE ÖNERİRİM...2. KEZ 3. KEZ OKUMANIZ..HERŞEYDEN ÖNCE BÜYÜK TÜRK MİLLETİ İÇİN ŞART...BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN GEREKLİ...ATATÜRKÜ NEDEN ÇOK SEVDİĞİMİ VE ÖZLEDİĞİMİ BİR KEZ DAHA ANLADIM...VE NE KADAR BİLGİSİZ OLDUĞUMUDA... NE OLMAMIZ İSTENDİĞİNİ DE..... OKUYUN...MUTLAKA OKUYUN...ALTINI ÇİZEREK...SN. ETHEM BEY İLE TANIŞMAYI ÇOK İSTERDİM....SAYGILAR...


Yorumlar - Yorum Yaz

  

   

  

 

"Homo Noeticus." 

Varoluşsal farkındalığı gelişmiş, kuantum fiziği, bilinç bilimi, kozmoloji, nöroloji, tipoloji ve tinsel zeka açılımında zihinsel olarak içsel keşif halinde olan insan. Genetik kazanımları çerçevesinde varoluş vaadini gerçekleştirmenin arayışında olan ruh. İnsanlığın enerji olarak değişimi en üst seviyede deneyimlediği Homo Noeticus hakkında daha detaylı bilgi için lütfen bu linki tıklayınız.

 
Saffet Murat Tura

"Kuantum ve Bilinç Bilimi"  

Ethem Kocabaş'ın, Dr. Saffet Murat Tura ile gerçekleştirdiği "Kuantum ve Bilinç Bilimi" konulu söyleşiyi okumak için lütfen bu linki tıklayınız.

Ethem Kocabaş ve Sunay Akın İstanbul Oyuncak Müzesinin ortak çalışması olan "Hep Çocuk Kaldık" kitabı hakkında Yüksel Aytuğ'un Sabah Gazetesinde yayınlanan yazısını okumak için lütfen bu linki tıklayınız.
Ethem Kocabaş ve Sunay Akın İstanbul Oyuncak Müzesinin ortak çalışması olan "Hep Çocuk Kaldık" kitabı hakkında Zülfü Livaneli'nin Vatan Gazetesinde yayınlanan yazısını okumak için lütfen bu linki tıklayınız.
Bu ayki, farklı bakış açısı bölümünün konusu "Avatar". Analizi okumak için lütfen bu linki tıklayınız.
Prof.Dr. Ümran Korkmazlar Oral 

"Oyuncakların ve çevresel faktörlerin çocukların zihin gelişimi üzerindeki etkileri"

Ethem Kocabaş'ın, Prof.Dr. Ümran Korkmazlar Oral ile gerçekleştirdiği "Oyuncakların ve çevresel faktörlerin çocukların zihin gelişimi üzerindeki etkileri" konulu söyleşiyi okumak için lütfen bu linki tıklayınız.

 Nasuh Mahruki 

"Doğa ile zihinsel uyum"

Ethem Kocabaş'ın, Karleoparı lakaplı Everest'e çıkan ilk Türk Dağcısı olan Nasuh Mahruki ile gerçekleştirdiği "Doğa ile Zihinsel Uyum" konulu söyleşiyi okumak için lütfen bu linki tıklayınız.

 "Zihin süreçlerinin kuantum boyutu"

Ethem Kocabaş'ın, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Dr. Hakan Gürvit ile gerçekleştirdiği "Zihin süreçlerinin kuantum boyutu" konulu söyleşiyi okumak için lütfen bu linki tıklayınız.