Ethem Kocabaş
Nöroloji Anabilim Dalı Konferansları 

  

    

  

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

"Her çocuk bir bakıma bir dahi ve her dahi bir bakıma bir çocuktur." Arthur Schopenhauer

"Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir."   Immanuel Kant

"İnsana sığabilene kainat, kainata sığamayana insan derim." Muhammed İkbal

"İlim ve sanat, ittifak görmediği ülkeyi terk eder." İbn-i Sina

"Herkesin bakmadığı yönden bak dünyaya." Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

"Kendini bilen kimse bilgedir." Lao Tzu

"İnsan, istediği an özgür olur." Voltaire

"Gerçeğin gücü ile yaşadığım sürece kainatı bile fethedebilirim." Johann Wolfgang von Goethe

"Ben, benden öncekilerin omuzlarına tırmandığım için onlardan biraz daha ilerisini görebildim." Isaac Newton

"Karşıtlar yararlıdır, en iyi uyum farklılıklardan çıkar." Heracleitus

"Evrensel cevher, saf bilinç olan ruhtur. Düşünce basamaklarını kateden insan sonunda kendisine döner." Georg Wilhelm Friedrich Hegel

 

 

 

"Ruh, yok edilmez bir evrenin aynasıdır." Gottfried Leibniz

"İyi kitaplar okumak, geçmiş yüzyılların en iyi insanlarıyla sohbet etmek gibidir." René Descartes

"Herkesin yolu ayrı." Mikailoviç Dostoyevski

"Gördüğümüz kişisel deneyimdir. Gerçek denen kavram, biz deneyimlediğimiz için vardır. Onu, görerek, koklayarak, duyarak ya da hissederek yaratan biziz. Biz yoksak, gerçek de yoktur. Dolayısıyla düşünce gücüyle gerçeği değiştirebiliriz." Fred Alan Wolf 

"Olaylar önemli değildir; onları algılayışımız önemlidir." Epiktetos

"İnsan hayatı bilinç dışının kendini gerçekleştirdiği öykülerden biridir." Carl Gustav Jung

"Özgür insanın ölümden daha az düşündüğü bir şey yoktur." Baruch Spinoza

 

Çocuğumu keşfediyorum

Avrupa'nın teknolojik yenilikler konusundaki lider kuruluşu (Frost & Sullivan Teknolojik Yenilikçilik Ödülü Sahibi) Schneider Electric, Babalar Günü dolayısıyla Türkiye Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan ebeveynlerine Ethem Kocabaş'ın "Çocuğumu Keşfediyorum" konferansını hediye etti.

Türkiye'de 100.yılını kutlayan Bosch, Babalar Günü dolayısıyla Türkiye Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan ebeveynlerine Ethem Kocabaş'ın "Büyüyen ve Ergen Çocukta Anne Baba" konferansını hediye etti.

Dünya'nın en büyük tarım ve gıda şirketi olan Cargill, Babalar Günü dolayısıyla Türkiye Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan ebeveynlerine Ethem Kocabaş'ın "Büyüyen ve Ergen Çocukta Anne Baba" konferansını hediye etti. 

Dayanıklı Tüketim Sektörünin lider kuruluşlarından olan Arçelik, Babalar Günü dolayısıyla Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan ebeveynlerine Ethem Kocabaş'ın "Çocuğumu Keşfediyorum" konferansını hediye etti.

Ethem Kocabaş, anneler günü dolayısıyla Tofaş Türk Otomobil Fabrikasında çalışan annelere ve babalara "Çocuğun zihin süreçlerinde oyuncaktan meslek seçimine uzanan yolda ailenin rolü" konulu bir konferans sundu.

Konferansın Konusu: Genetik ve çevresel etkiler neticesinde, karakter özelliği, merak alanı ve zeka süreçleri açılımında çocukların benzersiz zihin şifrelerinin keşfedilip, desteklenmesi için yapılması gerekenler. 

Konferansın Hedef Kitlesi: Her yaştan çocuğu olan anne ve babalar.

Konferansın Amacı: Çocukların benzersiz zihin şifrelerinin, karakter özelliği, merak alanı ve zekâ süreçleri açılımında keşfedilmesine ve desteklenmesine yardımcı olmak. Bu sayede çocukların her yaşta üst düzeyde beyin performansı gösteren, mutlu ve başarılı bireyler olarak hayatlarını sürdürmelerine imkân sağlamak. Anne ve babaların, meslek seçimi konusunda çocuklarına yardımcı olmalarına destek olmak.

 

  

   

  

 

"Homo Noeticus." 

Varoluşsal farkındalığı gelişmiş, kuantum fiziği, bilinç bilimi, kozmoloji, nöroloji, tipoloji ve tinsel zeka açılımında zihinsel olarak içsel keşif halinde olan insan. Genetik kazanımları çerçevesinde varoluş vaadini gerçekleştirmenin arayışında olan ruh. İnsanlığın enerji olarak değişimi en üst seviyede deneyimlediği Homo Noeticus hakkında daha detaylı bilgi için lütfen bu linki tıklayınız.

 
Saffet Murat Tura

"Kuantum ve Bilinç Bilimi"  

Ethem Kocabaş'ın, Dr. Saffet Murat Tura ile gerçekleştirdiği "Kuantum ve Bilinç Bilimi" konulu söyleşiyi okumak için lütfen bu linki tıklayınız.

Ethem Kocabaş ve Sunay Akın İstanbul Oyuncak Müzesinin ortak çalışması olan "Hep Çocuk Kaldık" kitabı hakkında Yüksel Aytuğ'un Sabah Gazetesinde yayınlanan yazısını okumak için lütfen bu linki tıklayınız.
Ethem Kocabaş ve Sunay Akın İstanbul Oyuncak Müzesinin ortak çalışması olan "Hep Çocuk Kaldık" kitabı hakkında Zülfü Livaneli'nin Vatan Gazetesinde yayınlanan yazısını okumak için lütfen bu linki tıklayınız.
Bu ayki, farklı bakış açısı bölümünün konusu "Avatar". Analizi okumak için lütfen bu linki tıklayınız.
Prof.Dr. Ümran Korkmazlar Oral 

"Oyuncakların ve çevresel faktörlerin çocukların zihin gelişimi üzerindeki etkileri"

Ethem Kocabaş'ın, Prof.Dr. Ümran Korkmazlar Oral ile gerçekleştirdiği "Oyuncakların ve çevresel faktörlerin çocukların zihin gelişimi üzerindeki etkileri" konulu söyleşiyi okumak için lütfen bu linki tıklayınız.

 Nasuh Mahruki 

"Doğa ile zihinsel uyum"

Ethem Kocabaş'ın, Karleoparı lakaplı Everest'e çıkan ilk Türk Dağcısı olan Nasuh Mahruki ile gerçekleştirdiği "Doğa ile Zihinsel Uyum" konulu söyleşiyi okumak için lütfen bu linki tıklayınız.

 "Zihin süreçlerinin kuantum boyutu"

Ethem Kocabaş'ın, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Dr. Hakan Gürvit ile gerçekleştirdiği "Zihin süreçlerinin kuantum boyutu" konulu söyleşiyi okumak için lütfen bu linki tıklayınız.